Jak na volání a SMS z mobilu zdarma

S příchodem virtuálních operátorů došlo k výraznému snížení cen hovorů. Ceny SMS zpráv se ale stále drží vysoko a zřídkakdy se dá poslat SMS zpráva pod 1.20 (pomineme - li balíčky SMS zdarma, kde je zaplatíte v paušálu). Situaci mohou řešit aplikace, které nabízí volání a především SMS komunikaci  zdarma. Jedná se o komunikátory podobné známým aplikacím skype, nebo ICQ, které jsou ale ušity na míru mobilním zařízením. Můžete tedy komunikovat jen s přáteli, kteří používají tutéž aplikaci. Tedy pokud máte aktivován datový tarif, nebo jste připojeni k WiFi.

 

 

Viber

Jedním z programů je aplikace Viber.

 

Kromě Androidu (na který se zaměříme) je Viber k dispozici pro iOS, Windows Phone 7, BlackBerry, symbianové Nokie a Badu. Jednou z výhod je tedy možnost komunikovat s ostatními uživateli napříč platformami. U viberu se nemusíte registrovat, pro Vaši identifikaci bude použito Vaše telefonní číslo. Ověření proběhne pomocí SMS zprávy.  Při prvním spuštění po instalaci je třeba odsouhlasit proscanování kontaktů, aby Viber zjistil, s kým z Vašich kontaktů můžete prostřednictvím tohoto programu komunikovat.

 

Samotné prostředí viberu není třeba rozsáhle popisovat. Je natolik intuitivní a jednoduché, že jej okamžitě pochopí každý. Kontaktům, u kterých aplikace nalezla nainstalovaný Viber můžete volat, zasílat SMS, případně fotografie. U volání je potřeba počítat se spotřebou dat, případně s kvalitou připojení, u SMS zpráv se tím zabývat nemusíte, jejich datová zátěž je naprosto zanedbatelná. 

 

Závěrem:

S viberem můžete telefonovat a zasílat SMS zprávy zcela zdarma. Nevýhodou je, že tak můžete činit jen u kontaktů, kteří mají tento program nainstalován. Další drobnou nevýhodou je, že operačnímu systému svého smartphonu přidáte další aplikaci běžící na pozadí. U současných vícejádrových zařízení to ale není žádný problém. Rozhodně se domníváme, že stojí za vyzkoušení!

Komentáře   

 
0 #4 gsm phones 2017-11-15 08:16
I got this web site from my riend who informed
me about this wweb site and noow this time I am brdowsing this site and reading
very informative posts here.
Citovat
 
 
0 #3 Valerie baulerova 2016-09-09 11:26
muj skype je misagajdoscze :(
Citovat
 
 
0 #2 samm 2014-03-23 14:03
poslat sms zadarmo
Citovat
 
 
0 #1 samm 2014-03-23 14:02
nebo zkuste sms zadarmo na http://gosmsgo.cz
Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit
kontakt: redakce@gsmtarify.cz

[CNW:Counter]