Aukce kmitočtů pro mobilní sítě na Slovensku přivedla na trh čtvrtého operátora.

Kromě tří současných operátorů získala frekvence i slovenská telekomunikační firma Swan.

  

Výsledky veřejné soutěže dnes oznámil slovenský úřad pro regulaci elektronických komunikací a poštovních služeb poté, co se čtveřice účastníků vzdala práva odvolat se vůči výsledkům aukce.

Spolu s firmou Swan uspěli v aukci i mobilní operátoři Orange Slovensko, Slovak Telekom a Telefónica Slovakia, která je součástí největší české telekomunikační skupiny Telefónica Czech Republic.

 

Slovensko z prodeje kmitočtů získá 163,9 milionu eur (4,5 miliardy korun). To je o zhruba 11 procent více, než byla jejich vyvolávací cena. Příslušné kmitočty, které umožní vyšší přenosové rychlosti v mobilní síti, regulační úřad udělil telekomunikačním firmám v závěru loňského roku.

 

"Příjemným překvapením je vstup čtvrtého operátora, což by se mělo projevit v rychlém nasazení nových technologií a v cenově dostupných službách pro občany," komentoval výsledky aukce šéf regulačního úřadu Ladislav Mikuš.

Společnost Swan v současnosti nabízí hlavně telekomunikační služby prostřednictvím pevné sítě. Firma v roce 2012 zvýšila tržby o více než šestinu na 41,66 milionu eur (1,1 miliardy korun), zisk jí naopak o třetinu klesl a činil 1,3 milionu eur (35,6 milionu korun).

Aukce kmitočtů pro rychlé mobilní sítě LTE se loni uskutečnila i v České republice, ale čtvrtého operátora na trh nepřivedla. Frekvence za celkovou částku 8,5 miliardy korun vydražili z pěti uchazečů jen současní hráči Telefónica, T-Mobile a Vodafone.

 

Zdroj:http://mobil.idnes.cz/slovensko-aukce-kmitoctu-0yz-/mobilni-operatori.aspx?c=A140108_180603_mobilni-operatori_apo

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

další články:
kontakt: redakce@gsmtarify.cz

[CNW:Counter]