Aukce kmitočtů pro mobilní sítě na Slovensku přivedla na trh čtvrtého operátora.

Kromě tří současných operátorů získala frekvence i slovenská telekomunikační firma Swan.

  

Výsledky veřejné soutěže dnes oznámil slovenský úřad pro regulaci elektronických komunikací a poštovních služeb poté, co se čtveřice účastníků vzdala práva odvolat se vůči výsledkům aukce.

Spolu s firmou Swan uspěli v aukci i mobilní operátoři Orange Slovensko, Slovak Telekom a Telefónica Slovakia, která je součástí největší české telekomunikační skupiny Telefónica Czech Republic.

 

Slovensko z prodeje kmitočtů získá 163,9 milionu eur (4,5 miliardy korun). To je o zhruba 11 procent více, než byla jejich vyvolávací cena. Příslušné kmitočty, které umožní vyšší přenosové rychlosti v mobilní síti, regulační úřad udělil telekomunikačním firmám v závěru loňského roku.

 

"Příjemným překvapením je vstup čtvrtého operátora, což by se mělo projevit v rychlém nasazení nových technologií a v cenově dostupných službách pro občany," komentoval výsledky aukce šéf regulačního úřadu Ladislav Mikuš.

Společnost Swan v současnosti nabízí hlavně telekomunikační služby prostřednictvím pevné sítě. Firma v roce 2012 zvýšila tržby o více než šestinu na 41,66 milionu eur (1,1 miliardy korun), zisk jí naopak o třetinu klesl a činil 1,3 milionu eur (35,6 milionu korun).

Aukce kmitočtů pro rychlé mobilní sítě LTE se loni uskutečnila i v České republice, ale čtvrtého operátora na trh nepřivedla. Frekvence za celkovou částku 8,5 miliardy korun vydražili z pěti uchazečů jen současní hráči Telefónica, T-Mobile a Vodafone.

 

Zdroj:http://mobil.idnes.cz/slovensko-aukce-kmitoctu-0yz-/mobilni-operatori.aspx?c=A140108_180603_mobilni-operatori_apo

Komentáře   

 
0 #1 BestEmil 2018-11-18 22:28
I have noticed you don't monetize your website, don't
waste your traffic, you can earn extra cash every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website (they
approve all websites), for more info simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website
Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

další články:
kontakt: redakce@gsmtarify.cz

[CNW:Counter]