Telefonica O2 čelí exekuci za odpojení služeb.

Český telekomunikační úřad přistoupil k vymáhání povinnosti uložené v rozhodnutí o předběžném opatření, kterému se Telefónica O2 odmítla podvolit. ČTÚ v pondělí stanovil mobilnímu operátorovi povinnost bezodkladně začít znovu poskytovat služby elektronických komunikací odpojeným účastníkům firmy Aspekt invest, s.r.o.

 

ČTÚ

Vzhledem k tomu, že Telefónica vydané rozhodnutí doposud nerespektovala, vymáhá ČTÚ splnění povinností ukládáním donucovacích pokut podle správního řádu. Telefónice za nesplnění uložené povinnosti vyměřil sankci ve výši 50 tisíc korun. Zákon přitom umožňuje při opakovaném nerespektování rozhodnutí ukládat tyto pokuty opakovaně, a to až do výše 100 tisíc korun.

O2 logo

Důvodem je přístup Telefóniky k zákazníkům Aspekt invest s.r.o., kterým odpojila jejich SIM karty. Nebylo tedy možné ani přijímat hovory. Obchodní spory operátorů s přeprodejci služeb elektronických komunikací nemohou být důvodem pro okamžité odpojení koncových uživatelů, jako se to stalo v případě Aspekt investu. Tato firma v návrhu na vydání předběžného opatření uvedla, že Telefónica bez předchozího upozornění zablokovala veškerá příchozí volání na přibližně 1500 SIM kartách v držení koncových uživatelů.

ČTÚ v rozhodnutí poukázal na to, že přerušením poskytování služeb dochází ke škodám na straně koncových uživatelů, přeprodejce služeb i mobilního operátora. Současně zahájil správní řízení o návrhu na rozhodnutí sporu o trvání smluvního vztahu mezi Aspekt investem a Telefónicou.

Proti rozhodnutí o předběžném opatření může Telefónica brojit formou rozkladu, tento opravný prostředek však nemá odkladný účinek. Operátor je povinen se rozhodnutí podvolit bezodkladně a bezpodmínečně.

Komentáře   

 
0 #3 gebrauchtwagen 2020-03-19 04:11
Hello, I read your blogs regularly. Your humoristic style is witty, keep doing what
you're doing!
Citovat
 
 
0 #2 mietwohnung 2020-03-15 02:23
If some one wants expert view regarding blogging and site-building after that i advise him/her to
visit this weblog, Keep up the good job.
Citovat
 
 
0 #1 arguhocesui 2019-04-24 18:56
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxil Buy Amoxicillin nzn.omqt.gsmtar ify.cz.fif.ug http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit
kontakt: redakce@gsmtarify.cz

[CNW:Counter]