ČTÚ chystá vlastní mapu pokrytí 3G a LTE

 Český Telekomunikační Úřad oznámil v prosincové monitorovací zprávě, že se chystá spustit vlastní mapu pokrytí. Chce na ni zobrazovat aktuální pokrytí UMTS a LTE sítí všech operátorů.

 Momentálně má každý z operátorů svou vlastní mapu pokrytí, kde si můžete ověřit dostupnost jednotlivých technologií právě u vás doma. Problémem je, že každý z nich používá jinou metodiku a v reálných podmínkách signál nemusíte vůbec chytit. Tento problém se týká map pokrytí všech tří českých poskytovatelů.

 Úřad jim aktuálně nemůže nakázat, aby změnili metodu výpočtu pravděpodobného pokrytí, a přichází s vlastní mapou. Která bude obsahovat nejaktuálnější data o pokrytí UMTS a LTE sítí a snad bude také nejvěrohodnější.

ČTÚ získá informace o nových vysílačích? Odpověď je jednoduchá – bylo to v podmínkách aukce.

Operátoři musí Úřadu hlásit přesnou lokalitu svých vysílačů, informace o nasměrování antén a podobně. Vše ještě před spuštěním ostrého provozu sítě v dané lokalitě.

 Díky těmto informacím bude mapa vždy aktuální. Navíc umožní všem občanům republiky porovnat pokrytí poskytovatelů v lokalitě, kde se nejčastěji pohybují.

Informace o spuštění nejsou zatím dostupné, ale snad se brzy dočkáme.

Zdroj : http://dotekomanie.cz/2014/01/ctu-chysta-vlastni-mapu-pokryti-3g-lte/


Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit
kontakt: redakce@gsmtarify.cz

[CNW:Counter]